Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych objęła honorowym patronatem kampanię edukacyjno-informacyjną „Pijany kierowca - Nie reagujesz, akceptujesz! realizowaną w sierpniu na terenie Miasta Zielona Góra. Kampania ma na celu zmianę społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych użytkowników dróg, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. zatrzymania obywatelskiego.

Jak mówi policja, wielką odpowiedzialnością i godną naśladowania postawą wykazał się mieszkaniec Chobienic, który stał się świadkiem jazdy samochodem nietrzeźwego kierowcy. Co najdziwniejsze, podziękował mu sam... zatrzymany.

Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, lecz także następnego dnia – nawet jeśli poziom alkoholu we krwi kierowcy jest wtedy bliski zera.

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii. Sprawdź, jaka powinna być Twoja reakcja.