Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Andrzej Markowski jest wiceprezesem Stowarzyszenia Psychologów Transportu w Polsce. Od trzydziestu lat prowadzi badania i diagnozy w dziedzinie psychologii ruchu drogowego i psychologii pracy. Jest współautorem obowiązującej metodyki psychologicznych badań kierowców oraz autorem programów psychokorekcyjnych i reedukacyjnych  dla kierowców z grup ryzyka.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Magdalena Pietruszka-Pandey jest psychologiem i trenerem. Przez wiele lat była kierownikiem Działu Edukacji Publicznej, Analiz i Współpracy z Zagranicą PARPA. Absolwentka Studium Psychologicznej Pomocy Rodzinie, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Ilona Buttler jest psychologiem w Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego. Uczestniczy w konferencjach i sympozjach poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym (m.in. V Forum Bezpieczeństwa Transportu „Alkohol w ruchu drogowym – polski problem?”  –  wystąpienie „Polityka prewencyjna wobec nietrzeźwych użytkowników dróg”).
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Ryszard Cibor jest doktorem psychologii, sekretarzem Komisji Nauk Psychologicznych PAN (Oddział Katowice). Był kierownikiem oddziału odwykowego Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Branicach. Pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, biegły sądowy z zakresu psychologii, adiunkt w Wyższej Szkole „Humanitas” w Sosnowcu. Jest autorem publikacji oraz testów z zakresu psychologii transportu. 
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Wojciech Pasieczny jest emerytowanym policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z ponad 20-letnim doświadczeniem. Ekspert w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego i biegły sądowy. Przez lata był jednym z najbardziej rozpoznawalnych policjantów drogówki. Wciąż często komentuje w mediach tragiczne zdarzenia na drogach (jako policjant był przy niemal 600 śmiertelnych wypadkach). Chętnie angażuje się w akcje promujące bezpieczną jazdę.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Adam Tarnowski jest adiunktem w Katedrze Psychologii  Poznawczej i kierownikiem studiów podyplomowych z psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem European Association for Aviation Psychology, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Stowarzyszenia Psychologów Transportu oraz członkiem założycielem Towarzystwa Naukowego Człowiek w Warunkach Ekstremalnych.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Marcin Cybulski jest specjalistą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i psychologiem transportu oraz pracownikiem naukowym Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierowca sportowy amator, członek Automobilklubu Wielkopolski oraz animator środowiska zabytkowej motoryzacji. Prowadzi szkolenia i wykłady w ramach Pracowni Psychologii Transportu w Poznaniu.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Sylwia Ramczykowska jest przewodniczącą gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Bytowie. Od 5 lat koordynuje akcję „Stop pijanym kierowcom” prowadzoną przez Urząd Gminy wspólnie z Komendą Powiatową Policji, lokalnymi stowarzyszeniami, Komendą Powiatową  Straży Pożarnej oraz miejscowymi parafiami.
 
2014-04-14 |
 Autor: Redaktor

Marcin Jagła jest naczelnikiem Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowy Targ. W latach 1999-2006 był pełnomocnikiem burmistrza Nowego Targu ds. przeciwdziałania uzależnieniom. Zastępca przewodniczącego Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest pomysłodawcą „Szkoły Trzeźwych Kierowców” – projektu prowadzonego w Nowym Targu od 2005 roku.