Strona korzysta z plików cookies aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Możesz zablokować te pliki zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak blokady oznacza zgodę się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Więcej informacji w naszej polityce prywatności.  Zamknij komunikat
PPK_baner_gora_2.jpg

Przedstawiciele Wydziału Spraw Społecznych nowotarskiego urzędu miasta kontynuują działania skierowane do osób ubiegających się o prawo jazdy.

2015-11-04
 | Autor: Redaktor


„Szkoła trzeźwych kierowców” to cykliczne spotkania dla kandydatów na kierowców z osobami aktywnie działającymi w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W ramach ostatniej edycji akcji w zajęciach z kandydatami uczestniczyli: Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom pani Edyta Wójciak, instruktor terapii uzależnień, pan Tadeusz Waradzyn, asp. Jerzy Kozieł z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz pan Wojciech Nowak – egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W tej edycji nowością było zaproszenie do udziału w zajęciach zawodowych kierowców z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu.

Głównymi tematami omawianymi w trakcie kursu były zagadnienia dotyczące wpływu alkoholu na kierujących pojazdami, skutki moralne i prawne jazdy pod jego wpływem oraz zagadnienia związane z egzaminem na prawo jazdy.

Organizatorami „Szkoły trzeźwych kierowców” są: Burmistrz Miasta Nowego Targu, Rada Programowa "Bezpieczne Miasto", Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu, Miejska Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Podejmowanie trudnego tematu jakim jest zmiana nawyków i przekonań dotyczących dopuszczalnych i bezpiecznych zachowań na drodze a także podnoszenie poziomu wiedzy dotyczącej zagrożeń powodowanych przez picie alkoholu w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego jest niezwykle cenną inicjatywą. Współpraca władz lokalnych iwielu Instytucji, przy organizacji i prowadzeniu zajęć edukacyjnych kierowanych do kandydatów na kierowców jest przykładem zrozumienia dla zagrożeń płynących z braku wiedzy czy wiary w błędne przekonania dotyczące bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Zmiana przekonań poprzez odpowiednie zajęcia edukacyjne jest dobrą strategią ograniczania zagrożeń i zmiany zachowań mających wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa.

Organizatorom „Szkoły trzeźwych kierowców” gratulujemy konsekwencji w działaniu i trzymamy kciuki za jej kolejne edycjea jej uczestnikom życzymy szerokiej drogi.

Na podstawie informacji nadesłanej przez naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Urzędu miasta Nowy Targ pana Marcina Jagłę.

 

Fot. Zbigniew Krauzowicz